Зустрічайте перший в світі 3d-принтер, який може створювати конструкції у вакуумі космосу

Новини та проекти
Це змінить дослідження космосу

Одна виробнича компанія нещодавно внесла свій вклад в історію, використавши спеціальний 3d-принтер в екстремальних умовах, подібних до космосу.

Команда надрукувала частини полімерного сплаву у надвисокому вакуумі та сподівається, що їхня нова технологія дозволить проектувати та виготовляти набагато більш амбітні космічні апарати та космічні телескопи.

Це важливий етап, адже це означає, що тепер ми можемо виготовляти речі в космосі адаптивно і на вимогу,
переконаний Ендрю Раш, виконавчий директор Made in Space.

Made In Space, американська компанія, що займається проектом під назвою Archinaut, була заснована в 2010 році як компанія виробництва у космосі, що спеціалізується на 3d-принтерах для використання у мікрогравітації космосу.

Компанія вже продемонструвала можливість друку 3d-деталей у середовищі невагомості.

У 2010 було надруковано цілий ряд структур на Міжнародній космічній станції, в тому числі інструменти, які астронавти могли б робити на вимогу, щоб їм не доводилося чекати наступного надходження вантажу.
3д печать в космосе
Зараз на МКС є два 3d-принтери, але жоден з них ніколи не покидав безпечне середовище станції та не випробовувався в екстримальному вакуумі чи коливаннях температури космосу.

Щоб імітувати умови, виявлені за межами космічного корабля, команда провела 24-денний тест всередині термовакуумної камери на Землі. Вони були здатні друкувати балки полімерного сплаву довжиною до 85 сантиметрів.

Що справді захоплююче — 3d-принтер є лише однією частиною набагато більш амбітного проекту.

Archinaut поєднує технологію 3d-друку з роботизованими важелями, які використовуються, щоб збирати конструкції, які випускає принтер. Команда вірить, що змінить способи дослідження космосу.

Ми віримо, що космічне роботизоване виробництво та збирання буде революціонізувати те, як ми проектуємо, розгортаємо та експлуатуємо системи у космосі,
заявив на прес-конференції Стів Юрцик, голова Директорату космічної технологічної місії NASA.

У майбутньому компанія сподівається, що великі структури можна буде будувати у космосі, що дозволить побудувати значно більші космічні телескопи. Зараз вони повинні поміщатися всередині носового конуса корабля, запущеного з Землі.Наприклад, інженери передадуть їхнього внутрішнього майстра орігамі, щоб втиснути 80 окремих частин телескопа James Webb у носовий конус, беручи в загальній складності 80 місій вартістю 8,8 млрд доларів.

Але NASA хоче спорудити ще більші телескопи, шириною щонайменше 12 метрів, щоб шукати ознаки життя в екзопланетних атмосферах та здійснювати інші амбітні спостереження.

Ця місія не може бути здійснена прямо зараз, враховуючи нинішні ракети-носії та намагання скласти речі та помістити їх у каркас ракети носія за один запуск. Це займе декілька запусків частково зібраних систем, що буде дорогим,
розповідає Юрцик.

Наступним етапом проекту буде тестування комбінації принтерів та роботизованих важелів і проходження демонстраційної місії на земній орбіті.

Якщо пощастить, до середини 2020-х років ми побачимо розгортання цієї технології в космосі.

Я думаю, що операційні системи в той часовий період будуть дуже досяжними,
запевнив Раш.

Оригінал публікації

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.