Захистіть свою голову розумним мотоциклетним шоломом

Новини та проекти
Гаджет-фріки Метт Коппер, Карл Акенберг та Валері Кокрейн демонструють, як вдосконалити типову конструкцію мотоциклетного шолома, додаючи деякі додаткові розумні функції безпеки та сенсорне управління
 

Носіння мотоциклетного шолома — чудова ідея. Але шолом може бути набагато більше, ніж засіб для захисту від механічних ушкоджень. Метт Коппер, Карл Акенберг та Валері Кокрейн, студенти Університету Колорадо, поліпшили типовий дизайн мотоциклетного шолома кількома “розумними” функціями.

Щоб покращити потік повітря до власника, шолом включає вмонтований у підборіддя серсорний LED-екран, який під’єднано до двох сервомоторів, що дозволяють керувати козирком. Екран також може бути використаний для відображення дорожніх карт.
шолом для мотоцикла с функциями безопасности

Команда також додала дві додаткові функції безпеки. Перша — це система виявлення сліпих плям. Вона включає два ультразвукових датчики, які взаємодіють з двома зумерами, і два маленьких світлодіоди, розташовані на правій та лівій сторонах шолома.
 
Ці ультразвукові датчики запрограмовані, щоб виявляти об’єкт у правій чи лівій сліпих плямах. Якщо у вибраному діапазоні щось виявлено, наприклад, праворуч, то зумер біля правого вуха задзвенить. Одночасно загориться світлодіод внизу справа, щоб водій периферійним зором побачив його. Те ж саме відбувається і для лівої сторони.
 
Ще одна функція безпеки — це система виявлення навколишнього світла. Фоторезистор, закріплений зверху на шоломі, визначає, світло чи темно. Якщо не виявлено світла (темрява), чотири світлодіоди, встановлені на задній частині шолома, загоряться. Це дозволить мотоциклістам бути більш помітними вночі чи навіть у похмурі дні.Для управління серсорним екраном використовується Arduino Mega, а PIC 16F88 — щоб керувати іншими компонентами на шоломі. Живлення всього пристрою забезпечують вісім батарейок АА та невелике портативне джерело живлення.
 
Інструкція по збиранню такого шолома за посиланням. Зверніть увагу на те, що представлений шолом є прототипом і не повинен використовуватися на дорогах чи в будь-яких інших умовах реального руху.  
 
Оригінал публікації


Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.