Як штучний інтелект та інтернет речей мають працювати разом

Новини та проекти
Оскільки штучний інтелект (AI) та Інтернет речей (IoT) стають більш поширеними, корисно та важливо розуміти, як ці два сучасні напрямки працюють разом, щоб нести вигоду, як спеціалістам, так і пересічним людям.

Як штучний інтернет може контролювати та потенційно вдосконалювати впровадження інтернету речей?
Для початку, IoT створює величезну кількість даних. Ці дані можуть бути зібрані та проаналізовані (див. великі дані). Але враховуючи величезний обсяг даних, їх відстеження нереально здійснювати людськими зусиллями. Штучний інтелект відіграватиме важливу роль у відстеженні, перетворюючи гігантські дані інтернету речей у справді дієві речі.

Нижче наведено кілька прикладів того, як AI та IoT можуть утворювати синергію у поліпшенні результатів у таких сферах як енергетика, охорона здоров'я, проектування систем та безпека.

Збереження живлення ввімкненим
Гарним прикладом того, як штучний інтелект може контролювати та поєднуватись з IoT для досягнення вражаючих результатів, може бути домашній термостат. Припустимо, що він підключений до пристрою інтернету речей. Що трапиться, якщо в надзвичайно спекотний день у локальних електромережах виникнуть перепади? Традиційно система перезавантажиться, а персоналу комунальної служби доведеться витрачати час і гроші на розгніваних клієнтів, які вимагають відновити сервіс.

У світі IoT персонал комунальної служби може побачити, скільки пристроїв підключено до системи, і відреагувати, щоб уникнути перепадів, наприклад, змінивши режим роботи термостата.
совместная работа искусственного интеллекта и интернета вещей
Вбудований штучний інтелект може попередити персонал, що насувається перепад напруги, який вимагає від людей запобіжних дій. Також AI може бути більш витонченим і підвищити температуру термостатів на три градуси у будинках і офісах, при цьому зберігаючи термостати стабільними на чутливих до перепаду температур об’єктах, таких як лікарні та холодильні склади.

Системи з використанням інтернету речей є суттєвим покращенням порівняно з системами, які його не використовують, але в поєднання зі штучним інтелектом ми отримаємо навіть кращий результат.

Переконується, що Ви досі живі
Зберігати життєдіяльність — не розкіш на відміну від збереження прохолоди в будинку. Хоча досить приємно мати годинник Fitbit чи Apple (Ви зробили 10000 кроків сьогодні?), широке поширення носимих датчиків означає, що лікарі та медсестри можуть забезпечити кращу медичну допомогу, ніж будь-коли раніше. Так як носимі пристрої стають все більш складними, вони зможуть не лише відстежувати темп і пульс при бігу, а й надсилати сповіщення лікарю, якщо виникла загроза серцевого нападу. Тому інтернет речей є чудовим початком.

Контрольний шар інтернету речей може перенести охорону здоров’я на наступний рівень. Уявіть технологію, яка отримує попередження про серцевий напад, потім знаходить і направляє до пацієнта найближчу швидку допомогу, водночас сповіщуючи лікарню та лікаря. Потім технологія якомога швидше доставляє лікаря на автономному автомобілі до лікарні.

Отже, додавання штучного інтелекту до інтернету речей може заощадити критичні хвилини і врятувати людині життя. AI вже передбачає серцевий напад до того, як він станеться, краще за лікарів. Вражаюче, чи не так?

Нудні, але важливі речі
Штучний інтелект також може допомогти інтернету речей у двох таких важливих сферах, як проектування систем та безпека. Інтернет речей включає все від найпростіших датчиків до складних пристроїв, які мають базовий запрограмований інтелект. На цьому етапі люди приймають рішення про те, наскільки розумним зробити кожен шар інтернету речей.

Розвиваючись, штучний інтелект буде здатним перекладати все багатство даних, що надходить з пристроїв інтернету речей та визначати, де кращі датчики зможуть надавати додаткові відомості, які допоможуть приймати кращі рішення.

З іншого боку, AI може уникати надбудови системи, розуміючи, де додаткові дані не призведуть до кращих результатів. Іншими словами, використовуючи більш базові датчики IoT, можна заощаджувати гроші та інвестувати їх в більш корисні інструменти.

Штучний інтелект також зможе допомогти краще захистити світ інтернету речей шляхом швидших передбачень та боротьби зі зловмисниками, ніж здатні люди. Машинне навчання вже почало використовуватися, щоб передбачати безпечні режими пристроїв IoT та допомагати зберігати кібербезпеку. Ця тенденція лише поширюватиметься.

Звісно, ті, хто намагається проникнути в системи інтернету речей також можуть використовувати штучний інтелект, щоб аналізувати слабкі сторони та використовувати їх. У багатьох сферах AI є “двостороннім мечем”.

Штучний інтелект та інтернет речей можуть надати деякі дивовижні переваги людям та світу, якщо мудро їх використовувати. Сподіватимемося, що ми й надалі зосередимо зусилля на покращенні здоров'я, використання енергії, безпеки в постійно мінливому світі.

Оригінал публікації

Коментарі 3

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.