Як інтернет речей змінить уряд та демократію?

Новини та проекти
Розумні міста та великі дані матимуть величезний вплив на політичне майбутнє
Можливість місцевих і національних урядів отримувати доступ до величезної кількості даних вже викликала широкий розголос та конфлікти, адже ми знаємо, що доступ до додаткової інформації може бути використаний як для хорошого, так і для поганого. Розумні міста та інтернет речей надзвичайно прискорять збирання даних, а от як це змінить політику? Хоча орвелівське майбутнє можливе, помилково припускати, що інтернет речей призведе до панування Великого брата і використання технологій для контролю за кожним кроком чи навіть кожною думкою, щоб придушити і контролювати нас. Більш доцільно розглядати окремі питання та припустити, що коли чиновники прокидаються зранку, їхні думки за сніданком ймовірніше пов’язані з тим, яку користь може принести розумне місто його мешканцям, ніж як найкраще проникнути у думки сусідів. влияние интернета вещей на демократию
Моніторинг трафіку в хмарі
Однією з головних речей, яка зачіпає більшість жителів міста, є трафік. Так як міста стають розумнішими, і більше датчиків введено, буде все більше даних щодо транспортного потоку, проблемних зон та відмінностей у рівнях. Уряди матимуть доступ до цих даних та зможуть використати їх (є надія), щоб покращити транспортні умови. Але в справді розумному об’єднаному місті, яке функціонує на демократичних засадах, всі громадяни також матимуть доступ до цих даних. Міста майбутнього повинні мати свою власну хмару, якою зможуть скористатися всі мешканці, щоб перевірити дані, що були зібрані датчиками та пристроями розумного міста. Швидше за все, це стимулюватиме інтерес багатьох людей, якщо натиснути на кнопку — все, що їм потрібно буде, щоб отримати корисні дані. Завданням уряду буде презентувати дані громадянам у простий і доступний спосіб, наприклад за допомогою інфографіки. Проте доступ до повних даних не повинен бути лише в уряду.
Зниження ролі ЗМІ в політиці
Коли люди матимуть доступ до безпосередньої інформації, що їх стосується, вони зможуть приймати власні рішення про те, що працює для них, а що ні, про зміни, які вони хочуть бачити. Це зменшить монополію над даними ЗМІ та представників уряду — що вони вважають за потрібне виголосити, а що не зазначати. Динамічні медіа важливі для демократії, але в той же час інформаційні фільтри суперечать повній демократії. Повна демократія — це люди, які формують власну думку за сприяння прямого доступу до інформації. интернет вещей в умных городахЕксперт з інтернету речей, генеральний директор іспанського стартапу Libelium Алісія Асин, яка зараз дуже зацікавлена у розумних містах, зазначає:
Найважливішим в розумних містах є не технології, а їхній вплив на демократію. Коли ми кажемо, що розумні міста можуть вдосконалити якість життя громадян, маємо на увазі те, що надаємо їм можливість самим приймати рішення. Наприклад, якщо нам вдасться економно контролювати забруднення повітря, залучити до прийняття рішень, що базуються на зібраних даних, можна буде і громадян.
Переживання щодо забруднення повітря та дій уряду з цього приводу спричинені не лише бажанням жителів зробити своє місто приємнішим для проживання. Як зазначає Асин, по всьому світі 3,7 мільйонів людей щороку помирає від забруднення атмосферного повітря.
Коли Tinder стане політичним
Коли мова йде про те, як інтернет речей змінює політику, з одного боку ми чекаємо технологій на кшталт датчиків у розумних містах, які б надали нам більше даних. З іншого боку, сподіваємося, що політика наздожене вже наявні технології. Звісно, наші підключені пристрої вже здійснили величезний вплив на політичне життя країни, наприклад, меми відіграли певну роль у підвищенні авторитету правих і ультраправих. Або простіший приклад — свої нічні твіти Дональд Трамп, швидше за все, надсилає зі смартфона, лежачи у піжамі в темряві. Але повному зв’язку між пристроями та політичною взаємодією ще належить здійснитися. Давайте бути відвертими, далеко не кожен збирається зареєструватися у хмарі розумного міста та перевіряти останні дані про трафік. Проте деякі люди, мабуть, захочуть взаємодіяти з даними за допомогою методів, схожих до тих, що вони звикли. влияние технологий на политикуTinder став політичним під час президентських виборів США 2016 року, коли цей додаток для побачень запустив кампанію “Swipe the vote” (“Прогорни, щоб проголосувати”). Користувачі змогли гортати профілі кандидатів, щоб вибрати того, хто найбільше підходить, так само, як раніше прогортували профілі потенційної пари для побачення з огляду на те, хто найгарячіший. Основною метою цієї кампанії було залучити молодь до голосування. Але що, якби цю ідею вдалося розвинути у майбутньому? Що, якби свою думку щодо місцевих чи національних питань можна було повідомляти швидким дотиком, надаючи підставу для прийняття рішення? Це може бути той випадок, коли політики перевірятимуть, що ми думаємо про їхні політичні рішення, вони “гарячі чи ні”, а потім все одно робитимуть, що їм заманеться. Але якщо громадяни за рахунок розширення доступу отримуватимуть через свої гаджети настільки багаго справжніх даних, наскільки це можливо, політикам доведеться їх слухати. Оригінал публікації

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.