Виробники збільшують прибутки, проте зменшують безпеку завдяки інтернету речей

Новини та проекти
Дослідження BDO показало, що виробники отримують більші прибутки завдяки впровадженню інтернету речей, навіть економлячи на заходах кібербезпеки


Згідно з даними недавнього дослідження, у товаровиробників спостерігається значний приріст продуктивності і рентабельності з використанням технології IoT. Однак дослідження також показало, що виробники ігнорують два критичні аспекти, які можуть підірвати прогрес: кібербезпека та податкові пільги на НДДКР.
 
Для дослідження інтернету речей, проведеного MPI Group та спонсорованого BDO, опитано 374 світових виробників про їхню готовність включити розумні пристрої та вбудований інтелект у свої заводи та продукти.


 
Дослідження надає оцінку обізнаності в інтернеті речей та готовності товаровиробників, оцінює стратегії та заходи, які приймаються, щоб включити IoT у бізнес-процеси та продукти. Наша мета — пролити світло на потенціал інтернету речей для виробників, на можливості для росту та збільшення прибутку, а також нові бізнес-ризики, які він створює,
 
розповів Рік Шрайбер, керівник BDO.
 
Це вже другий рік щорічного дослідження. Результати минулорічного дослідження показали помітне збільшення обізнаності в інтернеті речей та готовності виробників до нього.
 Internet Of Things for Manufacturing
У дослідженні минулого року в кількох виробників була стратегія застосування інтернету речей. В третини навіть не було планів розвивати стратегію. До того ж, 67% респондентів повідомили, що розуміння інтернету речей у них обмежене або відсутнє.
 
Ця частка знизилася до 31% цього року. І  лише 13% товаробиробників тепер не планують розвивати стратегії IoT. Базуючись на даних про суттєве скорочення незацікавлених в інтернеті речей, Шрайбер робить висновок, що IoT нарешті на радарі в товаровиробників.
 
В той час як виробники ініціюють програми інтернету речей та отримують вигоди, вони все ще навчаються та намагаються знайти найкращі застосування та методи зв’язку.
 
Інтернет речей досі значною мірою незвідана територія. В усіх галузях, не лише у виробництві, все ще намагаються виявляти переваги і ризики. Інновації не коштують дешево. Багато виробників визнають, що інтернет речей та підривні технології, які він забезпечує, є майбутнім виробництва. Але вони не впевнені, чи можуть собі дозволити робити інвестиції.
 
Найбільші виграші — у виробничих процесах
В той час як багато виробників захоплюють ринок, впроваджуючи інтернет речей у свої продукти, аналітики BDO відмітили, що найбільші вигоди матиме застосування IoT на заводах.


Найбільші можливості для росту та інновацій ми бачимо у включенні IoT у виробничі процеси. Близько половини виробничих процесів зараз управляються за допомогою інтернету речей, тоді як у 2016 році ця частка в середньому становила 31%. 81% товаровиробників планують збільшити інвестиції у впровадження інтернету речей в заводи та виробничі процеси у наступні два роки.
 iStock-539963554.jpg
Інтернет речей є лише першою частиною величезного пазлу. IoT має потенціал трансформувати виробництво завдяки додатковим технологіям, які він забезпечує: комунікації між машинами, машинне навчання, робототехніка, віртуальна реальність, 3D-друк.   
 
Запізніла увага до кібербезпеки
Поки більше, ніж дві третіх товаровиробників відзначають ріст продуктивності та прибутковості завдяки інтернету речей лише в минулому році, переважна більшість занадто впевнена у своїх програмах управління кіберризиками для захисту IoT-продуктів. Аналітики BDO зазначили, що значна частина виробників не думають про кібербезпеку до контролю якості чи маркетингового етапу їхньої продукції.
 
Кінцевий споживач зазвичай не думає про безпеку персональних даних до тих пір, поки вони не були дискредитовані. Якщо заходи безпеки є обтяжливими, багато користувачів нададуть перевагу менш безпечному, але більш зручному конкуренту,


зазначив Шахріяр Шагагі, експерт з кібезбезпеки BDO.
 
Кібербезпека в продуктах є найбільш ефективною, якщо вона продумана в  ранньому етапі проектування. Викликом для виробників є балансування між інноваційністю та простотою користування продукту. Саме тому кібербезпеку слід враховувати на етапі розробки. Братися за контроль безпеки вкінці не варто, адже це вплине на користувальницький досвід.
 
Навіть найсучасніші технології кібезбезпеки не є непробивними, тому важливими є раннє виявлення злому та випробуваний план реагування на інциденти. Хороші програми управління кібер-ризиками припускають, що рано чи пізно хакери зламають бар’єри, тому спрямовані на пом'якшення наслідків.
 кредити на интернет вещей
Забули про податкові кредити
У той час як більшість виробників вже роблять значні інвестиції в технології інтернету речей, BDO зазначає, що більше половини з них не вимагають будь-яких з наявних податкових пільг і стимулів, які покликані допомогти виробникам фінансувати ці ініціативи.
 
Брак обізнаності ймовірно є найбільшою проблемою. 37% респондентів не знали про жодні податкові пільги або стимули для їхніх інвестицій в IoT.


Серед тих, хто знає про кредити на НДДКР, більшість не збирається ними скористатися, бо вважають, що очікувані вигоди занадто малі. Ті, хто звернулися за кредитом на НДДКР у минулому році, в середньому збагатилися на один мільйон доларів. Незалежно від розподілення, один мільйон доларів — суттєва економія коштів.
 
Оригінал публікації
 

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.