Робот на Raspberry Pi, що контролюється Android-смартфоном? Простіше, ніж Ви думаєте

Новини та проекти
Якщо у Вас є комп’ютер Raspberry Pi та телефон з Android, то створення робота з дистанційним керуванням може бути простішим, ніж Ви думаєте, завдяки Blue Dot

Blue Dot є бібліотекою програмного забезпечення для Pi, яка може перетворити телефон з Android на пульт дистанційного керування для пристроїв на Pi.

Blue Dot з'єднує Pi з додатком Android, який відображає синю крапку на телефоні. Ця блакитна точка може взаємодіяти з різноманітним апаратним забезпеченням, підключеним до Pi. Наприклад, кнопка може викликати миготіння світлодіода, робити знімки камерою або працювати як джойстик для робота з дистанційним керуванням.

На офіційному блозі фундації Raspberry Pi опубліковано посилання на фрагмент коду під назвою “Recipe”, який дозволяє Blue Dot керувати колісним ботом.
blue dot программа для управления android с помощью raspberry pi
Код вимагає від користувача підключити GPIO Pi до контролерів мотора загального робота з подвійним двигуном. Відповідно до Recipe контролер лівого двигуна підключається до пінів GPIO 4 та 14, тоді як контролер правого двигуна — до пінів 17 та 18. Додаткові інструкції щодо живлення та підключення робота за посиланням.

Після завершення підключення та програмного налаштування додаток Blue Dot повинен мати змогу повернути робота та направити його вперед і назад натисканням відповідних точок навколо краю блакитної крапки. Трохи більш прогресивний Recipe дозволяє з високою точністю контролювати швидкість та напрям робота.

З цими інструкціями початок роботи з Blue Dot, бібліотекою програмного забезпечення Python, є порівняно простим. Інструкції передбачають, що на Pi запускається остання версія Raspbian з настільним Pixel. Для роботи додатка потрібна версія Android 4.0.3 або новіша.

Робот з Blue Dot також покладається на GPIO Zero, програму-обгортку Python, яка спрощує процес написання коду та дозволяє Pi взаємодіяти з апаратним забезпеченням через піни GPIO.

Остання версія GPIO Zero доступна та може бути легко отримана тими, в кого запущена операційна система Pi за замовчуванням, Raspbian. Для цього слід запустити команду sudo apt update && sudo apt upgrade з терміналу. GPIO Zero v.1.4 була оновлена, щоб полегшити використання різних парадигм програмування, наприклад, щоб застосовувати функціональні та об'єктно-орієнтовані стилі програмування разом з процедурним кодом.

Оригінал публікації

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.