Продавши 12-мільйонну плату, Raspberry Pi розповідає, чому надалі відійде від апаратного забезпечення

Новини та проекти
Наступні кілька років Raspberry Pi спрямовуватиме зусилля на програмне, а не апаратне забезпечення

29 лютого 2012 знаменується як день безповоротних змін в обчислювальній техніці. Перше покоління мінікомп’ютерів Raspberry Pi розміром з кредитну карту було куплено в кількості 100 тисяч штук у перші 24 години.

По всьому світі ці пристрої використовувалися для проектування смартфонів, потужних роботів тощо. А засновник компанії Raspberry Pi Ебен Аптон був нагороджений CBE за роботу щодо просування кодування для дітей.

Тепер, через п'ять років, Аптон розповів про рекорд у продажах (більше 12 мільйонів одиниць з п'яти виробничих ліній), запуск останньої моделі та про те, куди фундація рухатиметься далі.raspberry pi малина планы компании
Щоб відзначити п'ятиріччя, Raspberry Pi випустили Raspberry Pi Zero W (W означає wireless, безпровідний). Ця крихітна плата є лише другою розробкою Pi з безпровідним функціоналом. Але, ймовірно, вона буде останньою масштабною новинкою апаратного забезпечення Raspberry Pi у найближчому майбутньому.

Пік популярності першого Raspberry Pi тривав три роки, другого Raspberry Pi — всього рік. Схоже на те, що третій Raspberry Pi знову буде “трирічним” продуктом. В якийсь момент компанія може змінити у ньому деякі периферійні біти, але, скоріш за все, не робитиме навіть цього.

Натомість Аптон збирається зосередити зусилля компанії на розробці програмного забезпечення, доступного для всіх пристроїв Raspberry Pi. Намір вже реалізовують — наприкінці 2016 року Raspberry Pi запустили експериментальну версію операційної системи Pixel для PC та Mac, яка була вперше представлена у вересні.
рекорд продаж raspberry pi
Операційна ситема Pixel може працювати і без Raspberry Pi. Як вважає Аптон, це саме те, чого більшість користувачів й шукає. Він стверджує, що працівники Raspberry Pi надалі “поліруватимуть і доводитимуть до блиску” програмне забезпечення.

Якщо попередні плани будуть втілені, Raspberry Pi матиме штучний інтелект та середовище Android.

З 2015 року Raspberry Pi — британський комп'ютер, що найкраще продається. Аптон стверджує, що серед обчислювальних платформ загального призначення Raspberry Pi лише друга після PC та Mac.

Проте конкуренція все ж виникла. Нещодавно Asus запустив суперника Raspberry PiTinker Board за 55 фунтів стерлінгів. Пристрій має такі ж розміри, як і Pi 3 (3,4 х 2,1 дюйма), але додатково підтримує 4K відео через порт HDMI 2.0. Але Аптон не вважає це проблемою. Поява інших невеликих обчислювальних пристроїв — це перевірка на те, що насправді варто робити.


Представники компанії безкоштовно передали британським школярам мільйон кишенькових комп'ютерів. Було засновано фундацію Micro:bit для доставки пристроїв дітям по всьому світу.

Разом з акцентом на програмне забезпечення фундація планує подвоїти свою благодійну роботу. У школах Великобританії, а потім і Європи, США та країн, що розвиваються, створюватимуться класи програмування.

У 2015 році фундація Raspberry Pi об’єдналася з Code Club, який проводить позашкільні уроки, що навчають дітей програмуванню. Аптон вважає, що інжиніринг є чудовим інструментом для соціальної мобільності, а навчання дітей програмуванню урізноманітить інженерію загалом.

Оригінал публікації

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.