Потрібен новий ніс? Cellink може 3d-надрукувати його для вас

Новини та проекти
У компанії Cellink з групи Nasdag вірять, що 3d-друк у косметичних функціях сприяє винайденню ліків від раку

Пересадка — не єдиний спосіб отримати новий ніс, вухо, хрящ чи кістку. Біоматеріали виготовляються з “біочорнил”, а друк на 3d-принтері розміром з кавоварку став чудовою альтернативою класичним методам.

Шведська компанія Cellink зі спритною командою з двадцяти людей випробовує принтери по всьому світі, зокрема у Китаї. Компанія, заснована в січні минулого року, набула шаленої популярності серед інвесторів — попит на її акції на 1070 відсотків пееревищує пропозицію.

Фінансовий директор Cellink Гюстен Даніельсон в інтерв'ю «South China Morning Post» зазначає:

3d-біодрук робить можливим створення клітин для того, щоб вирощувати з них клапан в серці, який потім замінить той, що постраждав від серцевої хвороби.
3д печать частей тела
Наша основна технологія — це біочорнила, а в поєднанні з технологіями 3d-друку можна створювати тривимірні біоструктури з живих клітин.

3d-біодрук особливо затребуваний у розвитку косметичної продукції у сучасну епоху, коли все більше західних компаній намагаються уникнути випробувань на тваринах. Багато компаній починають застосовувати 3d-біодрук у тестуванні косметики, зокрема такі гіганти як Procter & Gamble та L’Oreal. Реакція китайських клієнтів перевершила всі сподівання.

Біочорнило є гідрогель-біоматеріалом, який забезпечує клітинам тимчасову підтримку, в той час як вони виробляють власний позаклітинний матрикс.

Усвідомлюючи рівень конкуренції на ринку, засновники Cellink спробували побудувати свій перший прототип 3d-принтера у 2015 році за доступною ціною 10 тисяч доларів.
напечатать нос кости на 3д принтере
Набагато більше за косметичну індустрію Даніельсона хвилює те, що 3d-друк потенційно може сприяти розвитку ліків від раку. У вчених виникає можливість безліч разів друкувати однакові ракові пухлини, щоб випробовувати на них широкий спектр ліків і порівнювати їхню ефективність.

Зазвичай нові ліки від раку спочатку тестуються на тваринах. Проте критики вже давно висловили побоювання — те, що є ефективним для мавп, наприклад, не обов'язково матиме такий же вплив на організм людини.

З використанням передових матеріалів під різними температурами можна друкувати кістки, тканину печінки, носи та шкіру. Зіткнувшись з гострим браком донорських органів, вчені також намагаються створити банк біосинтетичних органів.

У грудні вчені з провінції Сичуань у Китаї успішно імплантували мавпам 3d-надруковані кровоносні судини. Раніше групі дослідників Carnegie Mellon вдалося створити складні моделі частин тіла, в тому числі серця та мозку, використовуючи стандартний 3d-принтер.


Оригінал публікації

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.