Потрібен додатковий палець? Проект “Третій великий палець” використовує 3d-друк, щоб змінити сприйняття протезування

Новини та проекти
Багато людей коли-небудь хотіли отримати додатковий набір рук, щоб зробити все, що потрібно, або переносити багато предметів. Випускниця Королівського коледжу мистецтв Дані Клоде ймовірно не здатна виконати це бажання, але вона може дати Вам іншу чудову річ — додатковий великий палець. Ні, тут не замішана жодна сумнівна генна інженерія, лише старий добрий 3d-друк. (Добре, можливо, 3d-друк ще не є старомодним, але тим не менше.) Для своєї випускної роботи по дизайну Клоде розробила протез великого пальця, який надає власникам додаткові досяжність і спритність.

Частина ідеї проекту третього великого пальця — переосмислити значення протезування, пояснює Клоде. Ми зазвичай думаємо про протез як про щось, що заміняє втрачену частину тіла. Але не в цьому випадку — протез також може застосовуватися для збільшення чи розширення.
3d напечатанный третий большой палец
Третій великий палець досліджує зв'язок між тілом і протезними технологіями в нових напрямках. Він є частково інструментом, досвідом та самовираженням. Це модель, за допомогою якої ми краще розуміємо реакцію людини на штучні розширення. Вона провокує необхідну розмову про визначення спроможності.

Походження слова “протез” означало “додати, одягнути”, тобто не виправити або замінити щось, а розширити. Третій великий палець був натхненним походженням цього слова через дослідження аргументації людини та прагнення переосмислити протезування як розширення тіла,
розповідає Клоде.

Третій великий палець є 3d-надрукованим пристроєм, який огортає руку та приєднується до браслета, забезпечуючи справжній третій великий палець на протилежній стороні руки від природного великого пальця. Проект самого пальця базований на рухомих шарнірах, 3d-надрукованих з нитки Ninjaflex.

Ручні та зап’ястні компоненти, що містять двигуни, 3d-надруковані з сірої смоли Formlabs. Частини, з’єднані між собою системою боуден-тросів, зроблених з тефлонових трубок та провідків, схожих на велосипедне гальмо.

Людський великий палець є справді динамічним, протилежні рухи працюють разом, щоб зробити великий палець більш функціональним, ніж один палець. Великий третій палець повторює ці рухи, використовуючи два мотори що тягнуть проти природного напруження гнучкого 3d-друкованого матеріалу. 3d-друк є ідеальним способом для цього проекту, оскільки дозволяє швидко створювати прототипи, індивідуальні конструкції для різних розмірів рук та одноразового виробництва.

Рух третього великого пальця фактично контролюється ногами. Два датчики тиску поміщаються у взуття користувача та підключаються до великого пальця через Bluetooth-з'єднання. Власники додаткового великого пальця можуть розширювати їхні можливості гри на музичних інструментах, більш легко утримуючи предмети чи просто збільшуючи спритність.
3д печать для протезирования
Проект наразі знаходиться на стадії робочого прототипу, а Клоде передбачає дві можливі дизайнерські версії для пристрою. Одна, призначена, щоб виглядати функціональною, надає пристрою вигляд годинника, електроінструмента і фітнес-трекера. Друга має більш дизайнерський вигляд, натхненний появою татуювання. Вона більш схожа на прикрасу, але виконує всі ті ж функції.

Третій великий палець намагається оскаржити сприйняття протезування. Розширення тіла я бачу такою ж траєкторією протезування, як окуляри або пластична хірургія. Коли ми починаємо розширювати наші здібності та сприймати протезування як розширення, то переносимо фокус з виправлення недієздатності до розширення можливостей.

Проект нещодавно виграв нагороду Гелен Гамлін Королівського коледжу мистецтв за креативність. Разом з іншими п’ятьма переможцями Клоде отримала 2000 фунтів стерлінгів на подальший розвиток проекту.

Оригінал публікації

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.