Початок нової ери: лікар помістив 3d-надруковану черепну кістку у людську голову

Новини та проекти
Всього десятиліття тому ідея 3d-друку частин людського тіла була чимось зі сфери наукової фантастики, розповідає доктор Гаурав Гупта, доцент кафедри нейрохірургії в медичній школі Рутгерс Роберт Вуд Джонсон

Але 28 березня він успішно помістив 3d-надрукований імплант черепа пацієнту Крістоферові Кахіллу з Нью-Брансвіка під час чотиригодинної операції.

Кахілл отримав пошкодження лобової частки на початку 2017, що призвело до загрозливого життю набряку мозку. Після екстреної операції, що усунула набряк, Гупта визначив, що череп Кахілла непридатний через інфекцію в ньому. Гупта звернувся до 3d-друку як найкращого рішення для заміни відсутньої кістки черепа.

У 3d-друку тривимірні об'єкти виготовляються з двовимірного цифрового файлу. Він стає все більш популярним у виробництві медичних приладів завдяки його точності та акуратності.

Гупта співпрацював з компанією медичного обладнання DeputSynthese CMS, щоб розробити індивідуальний черепний імплант для Кахілла, виготовлений з пластику, відомого як поліефіровий кетон (PEEK), який за словами лікаря, був обраний завдяки своїй міцності, стабільності та біосумісності. Перед 3d-друком хірурги використовували металеві сіті, щоб замінити шматки черепа, але вони не були достатньо міцними і точними.

3d-надрукована модель є дуже точною та індивідуальною, адже вона створювалася з використанням скану комп’ютерної томографії пацієнта. Як стверджує Гупта, PEEK є інертною речовиною, яка не викликає запальної реакції, не є алергеном і не відкидається організмом. Імпланти також є стійкими до впливу та руйнування, не псуються та не розчиняються.

Пацієнт каже, що він був здивований та отримав надію, коли Гупта запропонував використовувати 3d-друк як спосіб для заміни його черепа. Кахілл мав певні побоювання.

Я хвилювався про те, як буду виглядати після операції. Проте я щасливий, що виглядаю точно так само і знову відчуваю себе самим собою,
розповідає Кахілл.
впервые 3д напечатанный череп поместили человеку в голову
Перед операцією треба було виростити додаткову шкіру на голові пацієнта, щоб покрити імплант. Гупта звернулася до Тушара Патела, доктора медичних наук, пластичного та реконструктивного хірурга та партнера в Центрі пластичної хірургії в Шрусбері, щоб вставити тканинний розширювач, який дозволив би Кахіллу отримати достатню кількість шкіри для операції.

Уявляючи майбутнє
43-річний Гупта визнає, що, коли він вирішив спеціалізуватися в нейрохірургії, він навіть не міг уявити собі, до чого це призведе.

Десять років тому ми навіть не думали, що будемо використовувати цю технологію. Але потреба у ній, звісно, була.

На думку Гупти, 3d-друк зараз лише в зародковому стані. Але він не збільшить тривалість життя і не стане фонтаном молодості. Цю технологію слід застосовувати дуже обережно.

Одна частина, одна технологія, одна техніка не підійде всім. Їх потрібно розробляти індивідуально відповідно до потреб пацієнта.

Гупта каже, що найбільш хвилюючим для нього є те, що ця технологія знаменує нову еру в медицині.

Багато дослідників використовують частини для виготовлення тканин, шкіри, м'язів, кровоносних судин. Проте матеріал, який використовується для друку шкіри, м'язів та будь-якої іншої тканини, має підходити до інших клітин шкіри. Тому можна використовувати пластик.

Гупта підкреслив, що концепція 3d-друку може стандартизувати всі медичні процедури, але матеріал, використовуваний в кожній галузі, буде відрізнятися. Тобто клітини шкіри або стовбурові клітини можуть використовуватися для створення шарів шкіри, наприклад.

Поворотний момент в медицині
Вкрай захоплюючими і чудовими для Гупти є швидкість і способи розвитку людства. Потягом тисячоліть еволюція була дуже повільною. Але у двадцятому столітті люди почали використовувати нелюдські чи протезові засоби для продовження життя. І в останні 50 років ця еволюція мала форму штучних колін, стегна тощо.

Суттєвим у цій еволюції є і розвиток шляхів бототьби з хворобами. Виникнуть кращі ліки для захворювань, з якими ми стикаємося. А для невиліковних хвороб виникнуть рішення для більш комфортного життя з ними.

Гупта вірить, що машинно-людська взаємодія зростатиме разом із штучним інтелектом, так само як і використання нелюдських тканин.

Це справді захоплюючий час, коли злиття власних тканин тіла та створених людьми пристроїв може продовжити наші життя і зробити їх більш комфортними та вільними від хвороб.

Оригінал публікації

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.