Плаваючі друковані органи — реальність

Новини та проекти
Технологія 3d-друку органів зробила гігантський стрибок вперед
Команда науковців з Університету Флориди створила спосіб 3d-друку, що сприятиме розвитку друку складних органічних структур. Зараз існують методи друку органів, що вкрай необхідний, але є деякі перешкоди. М’які матеріали важко піддаються друку, бо проблематично змусити їх зберігати свою структуру в процесі. Це означає, що складні органи, які вимагають простору в їхніх конструкціях (наприклад, серце з його камерами), неймовірно важко друкувати. 3д печать органовУ статті, опублікованій в Science Advances, команда під керівництвом Крістофера С. О'Брайена розповідає, що уникнула цю перешкоду, друкуючи безпосредньо в твердо-м’яких структурах, зроблених з мікроорганогелю, який може утримувати м’які структури в потрібному місці під час друку.
Інтенсивне перекачування рідини
Питома в'язкість цих гелів є життєво важливою частиною процесу. Адже якщо надруковані матеріали помістити в рідину, нема можливості забезпечити точне розміщення надрукованих об’єктів, бо вони спливатимуть. Якщо використовувати тверді матеріали, розміщення буде точним, але стабілізаційна структура може бути пошкоджена голкою. А це унеможливить друк над вже надрукованою областю. Мікрогель, який використовується, залишається в твердому стані, поки не входить в контакт з прикладеним тиском, у цьому випадку голка вставлена. Після того, як надрукований матеріал буде нанесений на голку, мікрогель знову стане твердим. Це означатиме, що надрукована матерія залишається саме там, де й потрібно, а слід голки “рубцює”, що дозволяє надрукувати ще один шар. 3d печать органов в жидкостиНа даний момент команда друкує лише силіконові структури, використовуючи цей метод. А нам залишається чекати на початок застосування розробленого методу для аналогічного друку органічних матерій. Цьому сприяє і гостра потреба в медичних імплантатах. Так, одним з тестових об’єктів був імплантат людської трахеї. Із заключної частини звіту:
Розроблена мікроорганогелева система сприяє виготовленню пристроїв, придатних для біомедичних застосувань. Ці пристрої достатньо міцні, щоб піддаватися обробці та тестуванню страндартними промисловими механічними методами та використовуватися для інтенсивного перекачування рідини.
как напечатать органы на 3д принтереВ той час як ідея активного перекачування рідини може здатися не надто цікавою, тисячам людей, що потребують пересадки органів, воно може врятувати життя. Оригінал публікації

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.