Onion Omega2 — крихітний комп’ютер, який коштує лише $7,5

Новини та проекти
Onion Omega2 — останній крихітний комп’ютер, який продовжує традиції Raspberry Pi. Omega2 є наступником минулорічного Omega, хакерського розширюваного доступного комп’ютера, що має розмір вчетверо менший за Pi. Omega2 та його головний суперник Raspberry Pi Zero коштують 7,5 та близько 7 доларів відповідно. Ці комп’ютери достатньо маленькі та дешеві, щоб люди купували щоразу новий для кожного DIY-проекту, який вирішили втілити.

За 7,5 доларів отримуєте процесор 580 МГц, 64 Мб оперативної та 16 Мб постійної пам’яті. Якщо Ви готові потратити ще 1,5 долари, то можете придбати Omega2 Plus за 9 доларів та отримати плату з вдвічі більшою пам’яттю.

За ту ж ціну Pi Zero має процесор 1 ГГц та 512 Мб оперативної пам’яті. Хоча Pi Zero володіє кращими характеристиками обчислювальної потужності, Omega2 має вбудований Wi-Fi, тоді як для використання Wi-Fi на Pi потрібен додатковий шилд.
onion omega2 микрокомпьютер для интернета вещей
Pi Zero також включає HDMI-вихід, що робить його більш зручним для використання у настільному режимі. Щоб конкурувати, Onion має хмарну функцію, що називається Onion Cloud, яка дозволяє контролювати Omega2 через веб-браузер на будь-якому комп'ютері та регулювати взаємодію апаратно-програмного забезпечення низкою розвинених API.

Компроміси та відмінності між двома пристроями намалюють картину з двох комплементарних комп'ютерів вартістю близько 7 доларів, кожен з яких має унікальне місце у нашому гіперзв'язаному майбутньому, керованому машинами.

На сторінці Kickstarter представлено світильник, який вмикається, коли хтось сідає на диван, Wi-Fi медіасервер, світлодіодну лампу зі зміною кольорів як приклади цікавих речей, які можна втілити за допомогою Omega2.

Omega2, як і його попередник є високо модульним, тобто з численними платами розширення, як-от Power dock, що включає літій-полімерний акумулятор для живлення, або Arduino Dock, який перетворює Omega2 у повністю функціонуючу Arduino Uno, якщо Вам таке потрібно. Ці плати розширення та кілька інших доступні за 15 доларів за штуку. Згодом Onion планує запросити сторонніх розробників виготовити власні плати розширення.

Omega2 вже доступна для продажу.

Оригінал публікації

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.