Інтернет речей змінює фармацевтичний логістичний менеджмент

Новини та проекти
Досягнення в технологіях інтернету речей щодо відслідковування, комунікацій та управління ланцюгами поставок допомагають досягнути кращого фармацевтичного логістичного менеджменту

Транспортування ліків з фармацевтичних заводів до аптек — це індустрія обсягом 78,8 мільярдів доларів, згідно з Pharmaceutical Commerce's annual Biopharma Cold Chain Sourcebook. Традиційно лише витрати на “холодний ланцюг” — спостереження за температурою та вологістю — становлять 12,6 мільярдів доларів.

В останні роки в галузі спостерігається розповсюдження біологічних препаратів, експансія міжнародної торгівлі ліками, зростання проблем безпеки препаратів, введення нових правил, що вимагають суворішого контролю за ліками під час транспортування.

В результаті як “холодний ланцюг” постачання ліків, так і “нехолодний” з набагато більшою часткою (ринок обсягом 66,2 мільярдів доларів) повинні будуть контролюватися для збільшення параметрів в найближчі роки.
интернет вещей в фармацевтике
Ця нова реальність ланцюга поставок створює нові проблеми в області контролю та підтримання необхідних умов для перевезення, щоб доставляти потрібні товари безпечно і надійно. Також виникають нові можливості для забезпечення високоінтегрованих, більш ретельно контрольованих ланцюгів постачання ліків.

Черга інтернету речей
Досягнення в технологіях IoT для відстеження, комунікацій та управління ланцюжками поставок допомагають отримати більш ефективний фармацевтичний логістичний менеджмент завдяки комплексним рішенням. Це вигідно як фармацевтичній промисловості, так і споживачам.

Інша перевага ситуації, в якій ланцюг поставок видимий, полягає у тому, що запаси можуть формуватися на основі попиту у торговельних точках, а не “виштовхуватися” заводом. Це позитивно вплине на ефективність ланцюга поставок.

Зчитування
Датчики дозволяють відстежувати температуру, вологість, тиск, місце розташування, зовнішнє втручання та ідентифікацію ліків у будь-якій точці ланцюга поставок. Базуючись на параметрах, що відслідковуються у ланцюгу поставок, пропонується пропозиція з відмінною цінністю.

Наприклад, контроль за вологістю, тиском та температурою забезпечує якість ліків, GPS-координатори та акселерометри визначають розташування. А відповідні сенсори захистять від злому та крадіжки, а також допоможуть розпізнавати ліки, що надає безпеку.
интернет вещей в логистике екарств
Досягнення в області дистанційного зондування підвищили точність вимірювань, знизили споживання енергії, зменшили форм-фактори з високою інтеграцією та скоротили витрати. В результаті набагато більше параметрів в ланцюгу поставок можуть надійно відстежуватися за розумними цінами пристроями з довговічною батареєю або такими, що живляться від зібраної енергії.

Бездротовий зв'язок
Поширення бездротового зв'язку пройшло довгий шлях, зважаючи на вартість, потужність, інтеграцію та ступінь простоти впровадження.

Раніше дані традиційних логістичних рішень зчитувалися провідними інтерфейсами, а це означає, що відстеження в режимі реального часу було неможливим. Іншими словами, коригувальні заходи здійснювалися після виявлення потреби в них, а не як тільки відбувався збій у ланцюжку поставок.

Зараз логістичні рішення можуть бути підключені до хмари, використовуючи NFC, Bluetooth, Wi-Fi, LoRa та/або протоколи стільникового зв’язку, в залежності від обставин використання. Серед чинників для прийняття рішення про вибір протоколу: дані в режимі реального часу, вартість, потужність, плата за використання даних, діапазон та захист даних.

Мобільні пристрої
Без широко розповсюджених мобільних пристроїв інтернет речей не розвивався б в такому масштабі, як зараз. Мобільні пристрої не тільки забезпечують легкий доступ до хмари, а й можуть працювати як дисплеї, місцеві аналітичні центри, персональні системи сповіщення, усуваючи потребу в дорогих процесорах та роблячи логістичні рішення більш доступними.

Крім того, інтуїтивно зрозумілі мобільні додатки розширюють можливості логістики в ефективному менеджменті ланцюгів поставок, надаючи доступ до значущих даних.

Для традиційних для ланцюга поставок рішень був потрібен сканер і реєстратор даних, підключені до терміналу, який, в свою чергу, мав підключатися до центральної станції. Сучасні системи складаються з бездротового реєстратора даних і мобільного телефону, підключеного до хмарного додатка. Логістичні служби можуть дозволити собі забезпечити багатьох своїх співробітників мобільними пристроями, що значно підвищує оперативність та ефективність ланцюга поставок.

Хмарна інфраструктура
Хмарні платформи докорінно змінили спосіб, в який дані поширюються і повідомляються по всьому світу. Платформи на основі хмари дозволяють логістичним службам реєструвати та управляти подіями з ланцюга поставок. Вони також можуть автоматизувати генерацію звітів та передавання їх регулювальним органам.

Застосування хмарних додатків, створених для потреб логістики, дозволяє компанії мати централізований глобально однорідний процес, який також підвищує ефективність.
использование интернета вещей в фармацевтическом менеджменте
Використовуючи хмарні платформи, компанії зможуть знизити витрати на обслуговування внутрішніх серверів та отримати доступ до безпеки даних, яка посідає провідні місця в галузі. Хмарні додатки забезпечують гнучкість у виборі доступних на ринку рішень та дозволяють системам компаній дотримуватися останніх галузевих стандартів.

Висновок
Технологічні досягнення інтернету речей забезпечують фармацевтичний логістичний менеджмент новими рішеннями, які легко приймати та які стосуються багатьох проблем, пов’язаних з перевезенням ліків. Це справді той випадок, коли технологія допомагає вирішити реальну проблему, а статистичні дані говорять самі за себе, відображаючи досягнення прогресу.

Оригінал публікації

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.