Інтернет речей всюди

Новини та проекти
Інтернет речей змінює все. До Вашої уваги кілька прикладів застосувань IoT, про деякі з яких Ви й не здогадувалися
Експерти з технологій часто вдаються до гіпербол, але стверджуючи, що інтернет речей змінює все, вони можуть мати рацію. IoT застосовується практично у всьому, про що Ви можете подумати, від промислових датчиків до зубних щіток, що приводяться в дію за допомогою Wi-Fi.Не вірите? Давайте розглянемо численні випадки, де люди використовують або хоча б тестують інтернет речей.
Носимі пристрої для фітнесу
IoT є ключовою концепцією для приведення в дію носимих пристроїв від фітнес-трекерів до розумних годинників, але це лише початок. Елітні спортсмени та професійні спортивні франшизи використровують інтернет речей, щоб покращити їхні показники ефективності. Також трекери можуть відстежувати місцезнаходження та здоров'я домашніх тварин.
Медичні носимі пристрої
Медичні пристрої, що відстежують артеріальний тиск і пульс, при виявленні проблемних показників можуть автоматично сповіщати службу першої допомоги або посилати допомогу, якщо літня людина впала і не може піднятися. Надалі розумні таблетки ділитимуться діагностичною інформацією зсередини тіла.
Транспортні засоби
Підключені автомобілі використовують інтернет речей для сполучення всього — від діагностики двигуна до GPS-даних та інформаційно-розважальних систем.
Ланцюг постачання
Недорогі малопотужні пристрої IoT відстежують інформацію про місцезнаходження для всіх видів товарів на складах, в транспортних сховищах і в транзиті, не кажучи вже про відстеження температури, вібрації та відкриття контейнерів для контролю якості та в цілях страхування. Це особливо важливо для цінних або небезпечних вантажів, таких як ліки та ювелірні вироби (але не вогнепальна зброя, принаймні, у Сполучених Штатах). Технологія вже використовується для виявлення несумісності зберігання, сповіщення про близьке розташування легкозаймистих товарів та вибухових матеріалів.различные применения интернета вещей
Будинки, офіси та житло
Підключені пристрої включають телевізори, холодильники, світильники, термостати, детектори диму та інші датчики, системи безпеки та багато іншого. Готелі вже давно почали використовувати IoT для номерів ключів. Hilton поширює концепцію, яка дозволятиме гостям входити в номери, використовуючи смартфони.
Сільське господарство
Фермери використовують інтернет речей, щоб відстежувати місцезнаходження та показники діяльності обладнання, а також все більше — випасання худоби на відкритих пасовищах. IoT-датчики також визначають рівень вологості ґрунту для управління іригаційними системами і мінімізації споживання води. Винороби навіть використовують інтернет речей для відстеження діаметра стовбура на виноградниках, щоб краще зрозуміти стан винограду та рівень цукру у ньому. Також починають відстежувати якість повітря та рівень газу у коморах та курниках, вологість та температуру в операціях удобрення компостом, щоб мінімізувати грибок та інші забруднювачі.
Відпочинок
IoT використовується в полях для гольфу та бейсболу для контролю селективного зрошення.
Фізична безпека
Крім домашніх камер, інтернет речей також виявляє активність у місцях обмеженого доступу.
Промислова безпека
Ніхто не хоче, щоб затопило центр обробки даних, а IoT використовується, щоб перевіряти виявлення рідини у технологічних спорудах, складах та інших високовартісних ділянках. Крім того, інтернет речей використовується в енергетичній і гірничодобувній промисловості для моніторингу рівнів радіації та отруйних або вибухонебезпечних газів.
Боротьба з шкідниками
Хочете переконатися, що на горищі нема щурів? IoT може допомогти.
Страхування
Замість того, щоб базувати премії на факторах групового ризику, таких як вік чи досвід водіння, IoT допомагає компаніям пропонувати індивідуальні страхові поліси, що ґрунтуються на кілометражі та поточних звичках у водінні.
Міста
IoT є ключовим фактором у мережах розумного освітлення та більш ефективних системах транспортування та паркування, включаючи розумні світлофори, які адаптуються до умов руху в реальному часі. (Вони навіть можуть бути налаштовані таким чином, щоб дозволити аварійно-рятувальним службам та медичним командам синхронізуватися з світлофорами для швидкого доступу до критичного місця, або для зміни сигналу світлофорів, щоб автомобілі не були змушені чекати, коли немає іншого трафіку.) Комунальні компанії тим часом переходять від використання розумних лічильників до інтернету речей, щоб вивозити сміття на вимогу.
Профілактичне обслуговування
IoT особливо корисний, щоб визначати, коли необхідне технічне обслуговування всіх видів високовартісного обладнання, від серверів до електростанцій, від гігантського будівельного обладнання до літаків та військової техніки.
Штучний інтелект (AI)
Зв'язок між штучним інтелектом та інтернетом речей може не бути відразу очевидним, але вони працюють разом багатьма способами. З одного боку, датчики IoT дозволяють системам AI безпосередньо відслідковувати навколишнє середовище. З іншого боку, AI та машинне навчання дозволяють вибирати дієві статистичні дані з обширних масивів, адже пристрої IoT продукують більше даних, ніж люди можуть легко зрозуміти.Шляхи використання IoT практично безмежні, нові програми розробляються постійно. Окрім неймовірних можливостей, звичайно, виникають проблеми оптимізації технології, яка глибоко досягає багатьох аспектів нашого бізнесу та нашого життя.Оригінал публікації

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.