Надрукуйте мені пінту: 3d-надрукований біореактор пропонує новий розумний спосіб варити пиво

Новини та проекти
3d-надрукований біореактор пропонує новий, більш легкий спосіб для бродіння пива. Можливо, колись він застосовуватиметься і у фармацевтиці

Дослідники у Вашингтонському університеті Сієтла розробили новий, дешевший та ефективніший спосіб бродіння дріжджів, що передбачає використання 3d-принтера. 3d-надрукований біореактор може бути створений всього за п'ять хвилин, хоча він здатний продовжувати бродіння протягом декількох місяців. Це відкриває нові можливості для варіння пива і потенційно для розробки нових ліків.

Ми розробили матеріали та процес 3d-друку гідрогелів з вбудованими дріжджовими клітинами,
розповідає доктор Альшакім Нельсон, провідний дослідник проекту.

Гідрогелі є матеріалами, що складаються зі значного об'єму води. Наші гідрогелі мають приблизно 70% води у вазі, і клітинам дріжджів начебто цілком комфортно існувати всередині гідрогелю. Дріжджові клітини всередині гідрогелю не тільки є життєздатними, а й метаболічно активними протягом тривалого періоду часу. Ми в захваті від того, що можемо використовувати дріжджі, що перебувають всередині 3d-надрукованих структур, для активного перетворення глюкози в етанол протягом місяців за раз.
3д печать используется для ферментации
Куб надруковано у тонких ґратчастих шарах, перед тим гідрогель вулканізовується ультрафіолетовим світлом, тому він зберігає свою форму. Кожна сторона куба має розмір приблизно один квадратний сантиметр. Після друку вони поміщаються у розчин глюкози для бродіння та перетворення у спирт. В даний час 3d-надруковані куби продовжують бродити протягом більше чотирьох місяців без ознак ослаблення найближчим часом.

Ферментація фармацевтичних препаратів, вітамінів та алкоголю є стандартною практикою в галузі. Ми віримо, що наші 3d-надруковані структури можуть допомогти вдосконалити ефективність процесів ферментації, наприклад, зберігання дріжджових клітин поміщеними всередині гідрогелю може спростити їхнє видалення вкінці процесу бродіння.

Якщо цей процес виросте до промислового рівня, його можна буде використовувати для заміни пакетної обробки, що застосовується у теперішньому процесі бродіння.

Ми віримо, що це може стати справжньою технологією. Наразі проводимо переговори з потенційними партнерами, щоб допомогти розробці перейти на наступний рівень.

Оригінал публікації

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.