Microsoft помістили штучний інтелект у Raspberry Pi

Новини та проекти
Штучний інтелект та машинне навчання, як правило, працюють краще з допомогою великої кількості кінських сил, щоб зібрати дані, обчислити можливості та миттєво запропонувати найкращі рішення.

Саме тому більшість систем штучного інтелекту покладаються на локальні датчики, щоб зібрати вхідні дані, тоді як більш потужне обладнання у хмарі управляє всією важкою роботою на виході. Так працюють Siri від Apple та Amazon Alexa. Так само й IBM Watson може справитися практично з будь-яким важливим завданням. Хоча це обмежувальний підхід, коли мова йде про створення розумнішого інтернету речей та застосування інтелекту, коли нема підключення до інтернету.

Домінуюча парадигма полягає в тому, що ці пристрої (датчики) дурні,
каже старший науковий співробітник компанії Microsoft Research India Манік Варма.

Зараз команда Варми в Індії та дослідники Microsoft в Редмонді, штат Вашингтон (весь проект очолює провідний дослідник Офер Декел), з'ясували, як згортати нейронні мережі, синапси машинного навчання, від 32 бітів до іноді навіть одного біта та запускати їх на 10-доларовому Raspberry Pi.

Raspberry Pi — це малопотужний комп'ютер розміром з кредитну карту, з кількома портами та без екрану. Це дійсно просто материнська плата з відкритим вихідним кодом, яка може бути застосована будь-де. Компанія розповіла про свої дослідження у блозі.

Робота Microsoft є частиною зростаючої тенденції переміщення машинного навчання ближче до пристроїв та кінцевих користувачів.
microsoft создали искусственный интеллект на raspberry pi
Раніше в цьому місяці на щорічній Всесвітній конференції розробників Apple анонсувала нові API машинного навчання (зір та природна мова), які дозволяють розробникам додавати базований на машинному навчанні інтелект до їхніх додатків за допомогою всього кількох рядків коду.

Вони також представили Core ML для більш досвідчених у штучному інтелекті розробників, щоб повністю скористатись усіма можливостями виведення, доступними на локальному апаратному забезпеченні. Розробники навчають свої алгоритми машинного навчання бібліотекам, якими забезпечує Apple. Потім система перетворює код, щоб запустити штучний інтелект локально.

Очевидно, що у випадку Apple таке апаратне забезпечення має iPhone вартістю 700 доларів. Його процесор набагато потужніший, ніж у Raspberry Pi. Тим не менш, тенденція зрозуміла. Ці компанії переміщають інтелект ближче до локального апаратного забезпечення і, де це можливо, менше покладаються на постійний доступ до масивних даних та інтелекту, розміщених у хмарі.

Якщо Ви їдете по шосе, де нема з’єднання з інтернетом, Ви не захочете, щоб штучний інтелект перестав працювати. Фактично, це те, чого Ви потребуватимете найбільше,
зазначив Варма у пості в блозі.

Цей підхід матиме сенс для дрібніших, базованих на сенсорах, завдань, які можуть навчатися за допомогою місця розташування, наміру, недавньої дії та даних пристрою. У найближчий час це не буде рішенням, скажімо, для винайдення нової терапії раку (одна з областей, що представляють інтерес для штучного інтелекту Watson від IBM).

Що стосується Microsoft, це досягнення Raspberry Pi є просто фазою в квесті, що має за мету стиснути нейронні мережі настільки, що вони зможуть працювати на мікроконтролері розміром з хлібну крихту. Згідно Microsoft, щоб досягти цього, моделі машинного навчання повинні бути в 10000 разів менші. Це проблема, над якою команда все ще працює.

Тим часом Microsoft представила прев’ю машинного навчання та навчальних алгоритмів Raspberry Pi на GitHub. Ініціативні розробники можуть спробувати їх та потенційно розгорнути на Raspberry Pi 3 та Raspberry Pi Zero.

Врешті це інша частина стратегії Intelligent Edge компанії Microsoft, яку генеральний виконавчий директор Microsoft Сатья Наделла оголосив раніше цього року на конференції розробників Microsoft Build. Microsoft сподівається, що ці крихітні мікропроцесори зі штучним інтелектом застосовуватимуться всюди — від офісів до одягу, який ми носимо.

Для Варми, який має проблеми із зором, дослідження є трохи особистим. Його команда вже розробляє прототип інтелектуальної пішохідної палички для демонстрації своїх досліджень.

Оригінал публікації

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.