Ізраїльська компанія CollPlant 3d-друкуватиме органи, використовуючи колаген тютюнового походження

Новини та проекти
Заміна людських органів надрукованими звучить як наукова фантастика. Але наразі проводяться дослідження пересадки штучної нирки, печінки та навіть серця

Нещодавно ізраїльська біомедична фірма створила новий відділ, який 3d-друкуватиме органи та тканини, використовуючи унікальне біологічне чорнило, яке саме розробляється. Компанія регенеративної медицини CollPlant розробляє біочорнило на основі колагену, призначене для використання у 3d-принтерах, що друкують органи з використанням різних технологій. Колаген добувають з вирощеного на місці листя тютюну.
3д печать органов и тканей с помощью коллагена из табака
Як стверджує Єхіель Таль, генеральний директор CollPlant, за останні кілька місяців вони суттєво розширили діяльність в області 3d-друку.

Колагеновий протеїн є основним будівельним елементом сполучної тканини у людському тілі, тому він ідеально підходить для використання як біологічне чорнило. Продукт компанії під назвою rhCollagen придатний для використання в організмі людини завдяки своїй високій однорідності та безпечності і тому факту, що він не викликає імунологічні реакції.

Зараз CollPlant розробляє ряд формул біологічних чорнил для різних показань та працює з кількома великими міжнародними компаніями з метою співпраці у розвитку друку органів та тканин. Равіт Левран, прес-секретар CollPlant, повідомляє, що компанія вирощує тютюн у теплицях для того, щоб виготовляти “людський” колаген, який використовується у біочорнилах. З цих біочорнил врешті друкуватимуться тканини та органи.

122000 американців чекають пересадки органів
Відповідно до Національної ниркової фундації близько 122000 американців чекають трансплантації органів, здатної врятувати їм життя (101000 з них чекає на пересадку нирок). Тисячі людей чекають пересадки печінки і підшлункової залози, а лист очікування зростає з кожним роком.

Декілька компаній по всьому світу працюють над 3d-надрукованими органами, які могли б прийти на зміну людським донорським органам. Динамічний ринок 3d-друку до 2022 ймовірно виросте до 1,8 мільярда доларів. Значну нішу займатимуть технології 3d-друку органів та тканин, адже вони стрімко розвиваються.Компанію Тель-Авівської фондової біржі CollPlant заснував у 1981 році професор Одед Шосейов. Крім біочорнил на основі колагену компанія розробляє біоматеріали, призначені для ортопедії, відновлення тканин і прогресивного загоєння ран.

Оригінал публікації

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.