Графеновий аерогель потрапив до Книги рекордів Гіннеса як найлегша 3d-надрукована структура

Новини та проекти
Зараз практично для всього є категорія у Книзі рекордів Гіннеса. Є рекорд найбільшої колекції фаршированих крокодилів та найшвидшого набирання текстових повідомлень під час обертання на голові. Там також є рекорди найдовшого тунелю з людей на скейтбордах, яких везуть собаки, та найшвидшого часу подолання марафону людьми, одягненими як овочі (переможцем стала морква).

Про що б Ви не подумали, напевно для цього вже є рекорд. Світ 3d-друку не є винятком. Найбільша 3d-надрукована структура, найвищий 3d-надрукований об'єкт, найбільша деталь, 3d-надрукована одним шматком. А зараз серед рекордів з’явилася найменш щільна, найлегша 3d-надрукована структура серед тих, що коли-небудь виготовлялися.

Цей рекорд належить графеновому аерогелю, розробленому Донгом Ліном, доцентом кафедри промислових і виробничих систем машинобудування в Канзаському університеті, Чі Чжоу, доцентом кафедри промислового та системного проектування в Університеті Буффало та Кіангкіангом Чжаном, доцентом Університету Ланчжоу. Матеріал, що важить 0,5 міліграма на сантиметр, розроблено в лютому 2016 року. Він буде поміщений у видання 2018 року Книги рекордів Гіннеса.
самый легкий 3д напечатанный материал графен аерогель
Графен є революційним матеріалом і логічно, що його форма аерогелю буде настільки ж важливою. Наш 3d-надрукований графеновий аерогель має важливі властивості, завдяки яким матеріал має багато застосувань для поліпшення електроніки, батарей та напівпровідників,
зазначає Лін.

Графен сам по собі є легким матеріалом, але дослідники використовують спеціальний процес, щоб створити ультралегкий аерогель. Модифікований струменевий принтер з подвійним соплом використовується для 3d-друку суміші оксиду графену та води на холодну тарілку у морозильній камері з температурою -20°C.

В результаті утворюється своєрідна 3d-надрукована скульптура з льоду та графену, яка поміщається в ліофілізатор, щоб видалити лід. Виріб залишається там доти, поки графеновий аерогель не набуде своєї 3d-надрукованої форми.

Дослідники були лише третьою групою в світі серед тих, хто 3d-друкував графен. В їхньому методі використовується менше інгредієнтів – тільки оксид графену та вода – для формування матеріалу. Метод друку подвійним соплом дозволяє друкувати складні форми з меншою кількістю матеріалу.

З цим методом 3d-друку ми можемо контролювати форму графенового аерогелю, а в ідеалі – ще й електричні та механічні властивості аерогелів. Аерогель є спеціальним матеріалом з великою кількістю застосувань, і саме тому він є одним з найпопулярніших матеріалів у світі.

Ви можете дізнатись більше про процес 3d-друку графенового аерогелю у статті 3d-друк графенового аерогелю, надрукованій минулого року. Матеріал має численні потенційні застосування, включаючи напівпровідники, гнучкі батареї та будівельну ізоляцію. Він здатний балансувати на пелюстках квітів та утримуватися на стеблах пшениці. Дослідницька група явно повеселилася, демонструючи, наскільки матеріал легкий.

Ми не планували встановити рекорд, але це, звичайно, приємне визнання нашої роботи. Я думаю, цей рекорд допоможе показати величезний потенціал графенового аерогелю у нашому повсякденному житті,
розповідає Чжоу.

Оригінал публікації

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.