Цей сейсмограф на Raspberry Pi може використовуватися як система раннього попередження про землетруси

Новини та проекти
Він достатньо чутливий, щоб виміряти тремтіння, спричинене кроками поруч

Якщо Ви живете в зоні небезпеки землетрусу, то, мабуть, вже знаєте, чого чекати та як дотримуватися безпеки. Але якщо хочете підвищити Вашу готовність до землетрусу (або Ви сейсмолог-аматор з обмеженим бюджетом), цей додаток для Raspberry Pi буде ідеальним рішенням. Оновлена версія минулорічного Raspberry Shake, новий Raspberry Shake 4D має більше датчиків для додаткової чутливості. Зараз на пристрій збираються кошти на Kickstarter.

Майк Хотчкісс, один з творців приладу, розповів, що нова Shake повністю сумісна з системами раннього сповіщення про землетруси. Він зазначає, що традиційні сейсмографи коштують тисячі доларів, тоді як Shake 4D, яка пропонує аналогічну чутливість, продається всього за 500 доларів. Для “ранніх пташок” на Кікстартері ціна становить 300 доларів.

Ця ціна надає можливість дослідникам, науковцям, інститутам та урядовим організаціям придбати тисячі одиниць приладів. Раніше за ті ж гроші вони могли купити лише десятки традиційних моніторів для землетрусу. Нема спеціальних чи дорогих вимог по установці, не потрібен підготовлений сейсмолог для запуску встановлень. Просто встановіть його, підключіть, і готово!
каже Хотчкісс.
сейсмограф на raspberry pi
Щоб побачити, наскільки чутливим може бути це обладнання, перегляньте відео нижче. Минулорічна версія Shake використовувалася, щоб визначити номінал кинутої на стіл монети за допомогою величини тремтіння, яке вона утворює.

Оригінальний Raspberry Shake вже був прийнятий професійними сейсмологами, в тому числі Геологічною службою Оклахоми, яка закупила 100 приладів, щоб поповнити свою мережу раннього попередження про землетруси. Проте Хотчкісс стверджує, що люди знаходять різні способи застосування пристрою:

Ми виявили, що багато аматорів починають використовувати Shake з багатьох причин. Гідророзрив і закачування стічних вод були мотиваторами для деяких людей, адже відносно спокійні регіони, такі як Оклахома, починають щоденно відчувати значні рухи Землі. Інші використовують свій пристрій, щоб перевірити деякі цікаві речі, пов’язані зі тремтінням, як-от трафік у годину пік, аплодисменти на концерті чи футбольному матчі і, звичайно, режим віджимання їхньої пральної машини.Оригінал публікації

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.