Функція digitalWrite()

Документація

digitalWrite()


Відправляє на цифровий вивід значення HIGH або LOW.

Якщо функція pinMode() сконфігурувала вивід як вихід (OUTPUT), то під час виконання функції digitalWrite() його напругу буде змінено на відповідне значення: 5 В (або 3.3 В для плат, що працюють від 3.3В) при відправці HIGH, 0 В (земля) — при LOW.

Якщо вивід сконфігуровано як вхід INPUT, то відправка функцією digitalWrite() значення HIGH призведе до підключення внутрішнього підтягувального резистора номіналом 20 КОм (див. інструкцію про цифрові виводи). Запис значення LOW призведе до відключення підтяжки. Внутрішній підтягувальний резистор може забезпечити лише тьмяне світіння світлодіода. Тому якщо світлодіод горить надто тьмяно, найбільш імовірно це через підтягувальний резистор. Щоб вирішити цю проблему, треба перевести відповідний вивід в режим виходу за допомогою функції pinMode().

Примітка
Часом бувають деякі труднощі під час використання виводу 13 у ролі цифрового входу. Причина цього у світлодіоді та резисторі, які припаяні до цього виводу на більшості плат Ардуіно. Під час включення внутрішнього підтягувального резистора 20 КОм напруга на цьому виводі встановиться на рівні близько 1.7 В, замість очікуваних 5 В, оскільки світлодіод і послідовно з'єднаний резистор на платі знижують рівень напруги. Таким чином, вивід завжди перебуватиме у стані LOW. Тому щоб використати вивід 13 у ролі цифрового входу, необхідно використати зовнішній резистор на землю.

Синтаксис
digitalWrite(pin, value)

Параметры
pin: номер виводу

value: значення HIGH або LOW

Значення, що повертаються
нема

Приклад

int ledPin = 13;         // світлодіод підключений до виводу 13
 
void setup()
{
 pinMode(ledPin, OUTPUT);   // перемикаємо цифровий вивід у режим виходу
}
 
void loop()
{
 digitalWrite(ledPin, HIGH);  // вмикаємо світлодіод
 delay(1000);         // чекаємо 1 секунду
 digitalWrite(ledPin, LOW);  // вимикаємо світлодіод
 delay(1000);         // чекаємо 1 секунду
}


Програма встановлює на виводі 13 високий рівень HIGH, витримує паузу 1 секунду, після чого повертає вивід на низький рівень LOW.

Примітка
Виводи, які є аналоговими входами, можна використовувати під іменем А0, А1 і т. д.

Повернутись до головної

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.