Asus Tinker Board захоплює ринок Raspberry Pi у США

Новини та проекти
Американські любителі електроніки вже можуть придбати високопродуктивну альтернативу Raspberry Pi

Плата Asus Tinker альтернатива Raspberry Pi 3

У січні тайванська технологічна компанія почала розсекречувати Tinker Board, який був доступний лише в Європі, а тепер і в США. Так само, як і Raspberry Pi 3 та інші плати, Tinker Board від Asus є мінікомп’ютером без живлення, клавіатури, мишки та дисплея.

Tinker Board доступний на Amazon за $60, що майже вдвічі дорожче за Raspberry Pi 3 ($35). Проте інженери Asus зосередили зусилля навколо кращих експлуатаційних характеристик. Даний мікрокомп’ютер оснащений вдвічі більшою оперативною пам’яттю та здатен відтворювати формат відео 4K.

Апгрейд Raspberry Pi распбері пай

Tinker Board має чотирьохядерний процесор ARM з частотою 1,8 ГГц від Rockchip з GPU Mali-T764 та 2 гб оперативної пам'яті DDR3. Ці характеристики дуже контрастують з Broadcom SoC з 1,2 ГГц чотирьохядерним процесором ARM Cortex A53 CPU і Broadcom відеоядром IV GPU у Raspberry Pi 3.

Інтерфейси включають чотири USB-порти 2.0, аудіороз'єм 3,5 мм з 192 k / 24 bit аудіо, порт CSI для камер, а також порти DSI, HDMI 2.0 та MicroSD. Бездротова підтримка включає 802.11 b/g/n та Bluetooth 4.0.

Asus асус Tinker розпіновка

На платі також є 40-контактний роз'єм для підключень з 28-а пінами вводу-виводу (GPIO) загального призначення. Це дає можливість контролювати інше обладнання для моддінгу проектів.

Звісно, Tinker Board запросто переплюне технічні характеристики Raspberry Pi. Але перевершити екосистему програмного забезпечення та підтримку спільноти Raspberry Pi буде важко.

Tinker Board має такі ж розміри, як і Raspberry Pi, отже розробники зможуть використовувати корпуси для Raspberry Pi.

TinkerOS, заснована на Debian, – єдина офіційна операційна система, яку підтримує Tinker Board. Більш детально прочитати про підтримку медіа-плеєра і браузера та відтворення відео можна тут. В Asus зазначають, що працюють з виробником програмного забезпечення KODI, щоб забезпечити прискорене медіавідтворення обладнання.

В Asus говорять про те, що Tinker Board може використовуватися, щоб стрімити Netflix. Проте він придатний лише для перегляду 4K-відео, які були завантажені або створені за допомогою кодування H.264 або H.265. Насправді підтримувати стрімінг Netflix у 4K здатні тільки процесори Intel Kaby Lake та ПК з Windows 10.

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.