3D-надруковані розумні бинти сповіщатимуть про зцілення

Новини та проекти
Нанодатчики та технології 5G моніторитимуть загоєння ран

Кожен протягом життя стикається з легкими чи важкими травмами і змушений використовувати бинти. Проте проблема бинтів полягає в тому, що крізь них не видно, чи рана вже зажила. І не можна бути повністю впевненим, поки пов’язка не знята. Але дослідники з університету Свонсі використовують технологію 3D-друку, щоб змінити це.

3д друк нанотехнології
Зображення: Kevork Djansezian, Getty Images

Дослідницький проект під керівництвом Інституту наук про життя (ILS) у Свонсі зосередив зусилля навколо 3D-друку розумного бондажу, який буде використовувати вбудовані нанодатчики та бездротову передачу даних 5G, щоб відстежувати рівень активності пацієнта і процес загоєння та передавати цю інформацію лікарю. Це не перший 3D-надрукований бинт в історії. У 2014 році група аспірантів університету Торонто розробляла шкіроподібні 3D-біонадруковані бинти, які б допомогли лікувати опіки. Проте у дослідженні ILS вперше інформація передається безпосередньо від бинта до лікаря.

Експерти нанотехнологій розроблять датчики, а щоб здешевити виробництво і спростити настройку обладнання, розумні бинти друкуватимуться в лабораторіях ILS. Нанодатчики будуть інтегровані в 3D-надруковані бинти та зможуть виявляти згустки крові та інфекції в режимі реального часу. Ця інформація з допомогою бздротових технологій передаватиметься лікарю, який в свою чергу вживатиме необхідні заходи, щоб пришвидшити процес одужання пацієнта. Крім того, розумний бондаж триматиме пацієнта в курсі справ, передаючи показання на смартфон. Таким чином пацієнт буде моніторити дієту та фізичні вправи і, звісно, процес загоєння. Якщо в рану потрапить інфекція, бинт змінить колір, і пацієнт знатиме, що слід звернутися до лікаря.

Це дослідження – частина угоди на 1,3 млрд. фунтів стерлінгів, що спрямована на розвиток цифрових інновацій, зокрема технологій 5G.
Угода, що була підписана менше місяця тому урядами Великобританії та Уельсу, має за мету змінити економічні умови регіону, збільшивши місцеву економіку на 1,8 млрд. фунтів стерлінгів та створивши 10 тисяч робочих місць протягом наступних 15 років. Дана угода дозволить втілити в життя 11 масштабних проектів, що стосуються розумного виробництва, енергетики, наук про життя та інноваційних сфер, в тому числі 3D-друк розумних бинтів.

Голова ILS, професор Клемент стверджує, що посадові особи охорони здоров'я будуть оснащені для надання більш якісних послуг, а також зможуть гарантувати, що пацієнти матимуть більш високу якість життя завдяки цьому «мультитехнологічному підходу з використанням нанотехнологій, наноелектроніки, друку і біохімії, заснованому на інфраструктурі 5G». Також додає: “Ця угода створює екосистему, яка зможе довести концепцію про те, що бізнес, місцеве виробництво здатні створювати інновації, придатні в майбутньому для світового ринку ”.

Зараз розумні бинти знаходяться на клінічній фазі випробування. Наступним логічним кроком буде зробити їх доступними для охорони здоров’я за прийнятними цінами.

Оригінал публікації

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.