Функція analogReference()

Документація

analogReference()


Налаштовує опорну напругу, яка використовується для аналогового входу (тобто значення, яке використовується як верхівка діапазону вхідного сигналу). Є такі варіанти:

  • DEFAULT: опорна напруга за замовчуванням — 5 В (на платах Arduino з живленням 5 В) та 3,3 В (на платах Arduino з живленням 3,3 В);

  • INTERNAL: вбудована опорна напруга, що становить 1,1 В на ATmega168 чи ATmega328 та 2,56 В на ATmega8 (не доступна на Arduino Mega)

  • INTERNAL1V1: вбудована опорна напруга, що становить 1,1 В (лише для Arduino Mega);

  • INTERNAL2V56: вбудована опорна напруга, що становить 2,56 В (лише для Arduino Mega);

  • EXTERNAL: напруга, яка застосовується до піна AREF (лише від 0 до 5 В), використовуватиметься як опорна.

Синтаксис

analogReference(тип)

Параметри

тип: який тип опорної напруги використовувати (DEFAULT, INTERNAL, INTERNAL1V1, INTERNAL2V56 чи EXTERNAL).

Повертає

Нічого.

Примітка

Після зміни аналогової опорної напруги перші кілька зчитувань з analogRead() можуть бути неточними.

Попередження

Значення зовнішньої опорної напруги для піна AREF має бути строго в межах від 0 до 5 В! Якщо використовуєте зовнішню опорну напругу на піні AREF, потрібно налаштувати аналогову опорну напругу як EXTERNAL перед тим, як викликати analogRead(). В іншому випадку Ви закоротите активну опорну напругу (внутрішнього джерела живлення) та пін AREF, що може пошкодити мікроконтролер на Вашій платі Arduino.

Або ж Ви можете підключити зовнішню опорну напругу до піна AREF через резистор 5 кОм, що дозволить Вам переключатися між зовнішньою та внутрішньою опорними напругами. Зверніть увагу, що резистор змінюватиме напругу, яку отримує як опорну, тому що до піна AREF приєднано резистор 32 кОм. Вони два діють як дільник напруги, тому, наприклад, прикладена через резистор напруга 2,5 В дасть 2.5 * 32 / (32 + 5) = ~2.2 В на піні AREF.

Повернутись до головної

Коментарі 0

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.